arama

İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılır? 2020 Güncellemesi dahil

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Beğen (No Ratings Yet)
    Loading...

İnstagram’dan Para Nasıl Kazanılır? 

Herkesin aklında aynı soru var. İnstagram’dan gerçekten para kazanılıyor mu ya da kazanılıyor ise ne kadar kazanılıyor. Size bunların cevaplarını ayrıntılı bir şekilde vermeye çalışacağız. Evet İnstagram’dan para kazanılıyor. Ama ne kadar kazanılıyor? un cevabı tam olarak yok. Bunun sebebi ise sizin gayretinize ve çalışmanıza bağlı olmasıdır. 

İnstagram bundan yaklaşık yedi yıl önce kurulmuştur. İlk kurulduğundaki amacı sadece görsel paylaşmak iken zamanla video paylaşmakta devreye girdi. Başlangıçta kimse instagramı bir iş olarak görmezken zamanla takipçi sayısıyla doğru orantılı olarak para kazanılmaya başlandı. Buradaki sistem YouTube’dan biraz farklıdır. Youtube’da para kazanmak abone sayısına ve izlenmeye bağlı iken İnstagram’da bunlar pek para kazandırmaz. 

İnstagram’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları: 

1. Öncelikle kendinize bir alan seçmelisiniz. Bu alanı seçerken ‘hangi alandan daha çok para kazanırım’ gibi bir düşünce değil. Belki de ‘hangi alandan daha çok keyif alırım’ gibi düşünürseniz içerik üretme konusunda daha başarılı olursunuz. Çünkü bir alanda kendinizi ne kadar iyi hissederseniz o kadar başarılı olursunuz. 

2. Eğer ciddi anlamda bu platformdan para kazanmak istiyorsanız sadece İnstagram yeterli olmayabilir. Örneğin blog, twitter ya da Youtube gibi başka bir yerde de çalışmalar yapmanız sizi olumlu etkileyecektir. Çünkü aralarındaki etkileşimden kaynaklı olarak trafik sağlanır. 

3. Hayatımızdaki her konu da olduğu gibi İnstagram’dan para kazanma konusunda da sabırlı olmak önemlidir. Hesabınızı açtığınızda öyle paylaşımlar yaparsınız ki bir anda binlerce takipçiniz olabilir. Bundan sonra da size ortak iş teklifleri gelebilir. Ama her şey her zaman bu kadar basit olmayabiliyor. Siz muhteşem paylaşımlar yaparsınız ama takipçi sayınız artmaz ve doğal olarak para kazanamazsınız. İşte tam bu sırada sabır devreye giriyor. Sabır ile bu işe devam ederseniz iyi yerlere gelme olasılığınız yüksek olacaktır. 

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanmak: 

Yıllardır çeşitli ürünlerin satışını mağazanızdan yapıyor olabilirsiniz. İnstagram’dan açacağınız bir sayfa ile Türkiye ya da dünyada satış yapma ihtimaliniz doğuyor. Bunun dışında bir iş kurmak istiyorsunuz ama dükkan tarzı bir yer açmak istemiyorsunuz. Sadece internetten satış yapmak istiyorsunuz. İşte o zamanda bir instagram hesabı açarak buradan satış yapabilirsiniz. 

İnstagram’dan satış yapmanın birkaç önemli ayrıntısı vardır. Bunlardan ilki ürünlerinizin gerçeği yansıtan güzel görsellerinin olmasıdır. İkinci olarak fiyatını iyi ayarlamanız gerekiyor. Ürününüzün kalitesine göre fiyat ayarlamanız lazım. Üçüncü ise kampanyalar, çekilişler yapmak hem ürün satmanızı sağlar hem de takipçi sayınızı arttırmanıza yardımcı olur.