arama

Phuket Adası Balayı ve Yaz Tatili Önerileri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Beğen (1 votes, average: 1,00 out of 2)
    Loading...

Phuket Adası Balayı ve Yaz Tatili Önerileri 

Phuket adası balayı ve yaz tatili seyahat önerileri ile Tayland’ a gittiğinizde sizi bekleyen büyülü dünya ile kucaklaşmanızı sağlayacak. Uzakdoğu’nun dünyaca ünlenmiş adası Phuket’in gezilecek çok güzel yerler bulunuyor. 

PHUKET PLAJLARI 

Gezginlerin favorisi olan Kamala Plajına uğrayabilirsiniz. Diğer plajlarda da dalış, jet ski gibi aktiviteler deneyebilirsiniz. 

PHUKET ADASI GEZİLECEK YERLER 

Tayland ve Phuket için gezilip, görülmesi gereken yerler saymakla bitmez. Çünkü bizim gözümüzde çok farklı bir Uzakdoğu kültürü olduğu için her binası, tapınağı, restoran ve sokakları ilginç görünüyor. 

PHUKET VE ÇEVREDEKİ ADALARI GEZİN 

Phuket Adası‘nı gezebilmek için, araç kiralayıp istediğiniz yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yerel ulaşım için ise “tuk tuk” ismindeki eğlenceli taşıtlar kullanılıyor. Eğer rüzgarı hissetmek istiyorsanız Phuket’te motosiklet kullanmakta pek moda. 

Phuket’ten günü birlik turlar ile Hollywood’ un ünlü filmlerinden James Bond filmiyle meşhur olan Ko Tapu Adası ve yine başrolünde Leonardo Di Caprio‘ nun rol aldığı “Beach” filmiyle doğasına, plajlarına aşık olduğumuz, Phi Phi Adası için turlara katılıp gün sonunda geri dönebilirsiniz. 

PHUKET TAYLAND MUTFAĞI 

Uzakdoğu’nun kimine göre çekici mutfağı, kimine göre ise yiyemeyeceği yemekleri anlamına geliyor. Fakat yine de Tayland mutfağına ait güçlü aromalarla hazırlanmış, Tayland usulü deniz ürünleri körisi, Kaeng Phet Pet Yang isimli soslu kızarmış ördek meşhur yemeklerinden. 

Tabiki tropikal iklime sahip bu egzotik ülkede birçok enfes ve ilginç meyve de bulabileceğinizden, hiçbir zaman aç kalmazsınız. 

Phuket tatili sırasında fil üzerinde yapılan safari turlarına mutlaka katılın, bu ilginç deneyimi ancak Uzakdoğu’da yaşayabilirsiniz.