arama

Uzungöl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • Beğen (1 votes, average: 1,00 out of 2)
    Loading...

Uzungöl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama 

Uzungöl Hakkında Kısa Kısa 

Çarşı tarafı daha hareketli olan Uzungöl, genel olarak huzurlu atmosferiyle sizi sarmalıyor. Eğlenceli aktiviteler arasında her yaşa hitap eden go-kart olabilir, gölden manzarayı fotoğraflamak isteyenler deniz bisikleti ile gölde gezinti yapabilirler. Yamaç paraşütünün en heyecanlı halini Uzungöl‘de yaşamak mümkün. 

Çocukların sıkılmaması için ufak çaplı bir lunapark bulunuyor. Ayrıca bisiklet ve son zamanların modası elektrikli kaykaylardan kiralayıp gölün çevresinde tur atmak çok keyifli. Hatıralık ve hediyelikler için yöresel oyma işçiliği ürünleri, bakır eşyaları ve yöresel çeşitli giysileri tercih edebilirsiniz. Karadeniz’ in sıcak insanlarıyla sohbet etmek istiyorsanız Uzungöl‘ ün “Şerah” ismindeki küçük köyünü ziyaret edebilirsiniz. 

Uzun Göl‘de yaylalar ve Yedigöller bulunuyor (bu başka Yedigöller). Gitmek için araç kiralayabilir ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Krater gölleri mevsimine göre fotoğraflamak için harika atmosferler sunacaktır. Şekersu, Garester ve Haldizen isimli yaylalar, yayla hayatını ve mükemmel doğasını gözler önüne seriyor. 

Uzungöl‘e en ideal olarak Haziran ayında gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hava sıcak ile serin arasında oluyor, gündüz kısa kollu giyerken, gece hırka gerekli olabiliyor. 

Doğu Karadeniz’e özgü Anzer balı, doğal yağlar ve bitki çayları alabilmek için mutlaka Lokman Hekim dükkanını ziyarete din. 

UZUNGÖL’E ULAŞIM 

Trabzon’ a uçakla giderek şehir merkezinden kalkan Çaykara – Uzungöl dolmuşlarıyla 1.5 saatte Uzungöl’ e varırsınız. 

UZUNGÖL OTELLERİ KONAKLAMA FİYATLARI 

Göbleç Otel: Otelin nehir kenarındaki konumu harika bir dağ manzarası eşliğinde Uzun Göl‘ e 10 dakika kadar bir yürüme mesafesinde bulunuyor. Temiz ve konforlu otel sakin bir konumda. Açık büfe kahvaltı ve isteyenler isin öğle-akşam yemekleri yöresel lezzetlerden oluşturulan menülerle sunuluyor. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 95 lira. 

Şerah Apart Otel: Evin sıcaklığını hissedebileceğiniz şirin ahşap otel dağların dibinde sakin bir bölgede bulunuyor. İsterseniz apart stilindeki bungalov ve odalarda mutfak ile oturma alanları mevcut. Göle yürüyerek ulaşılabilir. Kahvaltı dahil kişi başı 90 lira. 

Tuğra Otel: Nehir kenarında bulunan huzurlu otel, orman manzarasına sahip. Göle 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde kalan otelin bazı daireleri mutfaklı. Kahvaltı hizmeti olmayan otelde kişi başı konaklama 80 lira. 

Kamanoğlu Otel: Göl kıyısında ahşap yapısıyla her odası ayrı güzel manzaraya bakan otelde, apart ve normal odalar bulunuyor. Zengin restoranında mıhlama, alabalık, lahana çorbası, lahana sarması ve çorba ile mısır ekmeği sunuluyor. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 125 lira, kahvaltısız 90 lira.